Nagrody Dłonie Miłosierdzia

Spotkanie w ramach Punktu Informacyjnego NEPSIS w Kożanach
23 września 2021
ELEOS pamięta o osobach bezdomnych, które odeszły na wieczny spoczynek
25 października 2021
    W sobotę 16 października 2021 w Warszawie po raz 20 odbyła się ekumeniczna gala wręczenia nagród Ubi Caritas. Nagrody przyznawane są za wrażliwość na potrzeby ubogich w Polsce i czynny udział w dziełach charytatywnych.
    Eleos uczestniczy w niej już od 15 lat wyróżniając zasłużonych nagrodą „Dłonie Miłosierdzia”. W tym roku uroczystość odbyła się w katedrze polowej Wojska Polskiego pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Warszawie. Mottem gali były słowa bł. kard. Stefana Wyszyńskiego "Ludzie mówią: Czas to pieniądz. A ja wam mówię: Czas to miłość".
    Prawosławny Metropolitalny Ośrodek Miłosierdzia Eleos nagrodę "Dłonie Miłosierdzia 2021" w kategorii "Współpraca z ELEOS" przyznał ks. prot.Jarosławowi Szczerbaczowi. Od 10 lat prowadzi on placówkę skierowaną do osób niepełnosprawnych w ramach Fundacji Nowa Wola. Jest także kierownikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nowej Woli koło Białegostoku.
    Dyplomem uznania "Dłonie Miłosierdzia 2021" uhonorowano: Jarosława Jatel i Marcina Pogorzelskiego - wieloletnich wolontariuszy placówek ELEOS.
    W kategorii "świadectwo miłosierdzia" nagrody otrzymali pracownicy SPWD Eleos w Białymstoku: Dominika Olga Królikowska, Mariusz Danieluk oraz Anna Haponiuk.
    Nagroda "Dłonie Miłosierdzia" 2021, w kategorii "Nagroda Specjalna ELEOS" otrzymała w tym roku I Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej w Białymstoku w osobie. "Obok szkolenia żołnierzy obrony terytorialnej brygada angażuje się w szeroko pojętą pomoc lokalnej społeczności. W okresie pandemii nie pozostawiła bez wsparcia Prawosławny Dom Opieki Społecznej w Trześciance" - wskazano w uzasadnieniu.
    Dyplomem uznania "Dłonie Miłosierdzia 2021" w kategorii "Nagroda Specjalna ELEOS" otrzymali: Sierżant Romas Racis z Kompani Wsparcia w Suwałkach, st. szer. Paweł Kuleszewicz z Kompanii Wsparcia w Suwałkach, st. szer. Arkadiusz Wicherowich z II Batalionu Lekkiej Piechoty w Białymstoku oraz ks. archimandryta Ignacy Pytel i ks. Mitrat Michał Niegierewicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *