Podsumowanie akcji #PajacykBezPrzerwy we współpracy z Polską Akcją Humanitarną

Chrześcijańska Akademia Teologiczna zaprasza na studia!
18 czerwca 2020
Fundacja PKO Banku Polskiego wspiera ELEOS
16 lipca 2020
Sukcesem zakończyła się akcja #PajacykBezPrzerwy, którą ELEOS Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia prowadził wspólnie z Pajacykiem i Pajacykową Siecią Pomocową. Już po raz drugi w czasie pandemii Polska Akcja Humanitarna przygotowała paczki żywnościowo-higieniczne przeznaczone dla najbardziej potrzebujących rodzin w województwie podlaskim. W tej edycji w sumie udało nam się rozdysponować 182 paczki, które trafiły do uczniów szkół w Białymstoku oraz do mniejszych miejscowości, a także podopiecznych Specjalistycznych Placówek Wsparcia Dziennego ELEOS. Łącznie, od kwietnia do czerwca było to wsparcie w postaci aż 335 paczek!
W każdej, ważącej ponad 25 kilogramów paczce, znajdowały się produkty żywnościowe, artykuły higieniczne oraz drobna słodka niespodzianka z okazji Dnia Dziecka. Liczba otrzymanych paczek zależała od wielkości rodziny – większym wsparciem zostały objęte rodziny wielodzietne. Pandemia koronawirusa wymusiła zamknięcie szkół i świetlic, przez co pozbawiła dzieci dostępu do dożywiania, które odbywało się w tych placówkach. Aby nie pozostawiać ich bez posiłków, konieczne stało się dostosowanie "Pajacyka” do funkcjonowania w nowej rzeczywistości.
- Od marca docierają do nas sygnały z terenu, że sytuacja materialna wielu rodzin w związku z pandemią uległa znacznemu pogorszeniu – mówi Magdalena Jaranowska z PAH. – Wiele osób straciło z dnia na dzień źródło utrzymania, więc wsparcie, takie jak chociażby w ramach „Pajacyka”, będzie teraz szczególnie ważne, nawet gdy restrykcje sanitarne zostaną zniesione.
W kwietniu, w pierwszej turze dystrybucji, Polska Akcja Humanitarna w ramach ogólnopolskiej akcji #PajacykBezPrzerwy dostarczyła uczniom i ich rodzinom 769 paczek zawierających żywność oraz artykuły higieniczne, pomagające chronić się przed zakażeniem. W pomoc przy ich kompletowaniu i dostarczaniu włączyło się wielu lokalnych aktywistów, straż pożarna, a nawet pracownicy klubów fitness.
- Druga tura dystrybucji blisko 900 paczek jest możliwa także dzięki logistycznemu i finansowemu wsparciu partnerów biznesowych Fundacji – mówi Anna Zubala z PAH. – Pomagają nam w tym takie firmy jak Auchan Polska i BP Polska, dzięki czemu możemy szybko dotrzeć z pomocą w całej Polsce.
Pajacyk to program, w ramach którego Polska Akcja Humanitarna od 1998 roku pomaga niedożywionym dzieciom. Pajacyk finansuje posiłki w szkołach i placówkach środowiskowych. Od początku programu z jego wsparcia skorzystało ponad 70 tys. dzieci w całej Polsce.
Pamiętajcie – póki dzieci nas potrzebują, na pomoc nie dajemy sobie przerwy – każdy z Was może wpłacić darowiznę, udostępnić informację i działać razem z Pajacykiem!
Wesprzyj akcję #PajacykBezPrzerwy dla dzieci!
Zbiórkę można wspierać poprzez:
- wpłatę na portalu Pomagamy.pl: https://pomagamy.pl/pajacyk/16-2251
- wpłatę na stronie PAH: https://www.pajacyk.pl/#darowizna
- przelew: Alior Bank S.A. 02 2490 0005 0000 4600 8316 8772 z dopiskiem „Pajacyk”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *