Śniadanie wielkanocne w ELEOS

Wielkanocna Zbiórka Żywności
17 kwietnia 2019
Obóz wypoczynkowo-terapeutyczny ELEOS
15 lipca 2019
ELEOS Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia przygotował śniadanie wielkanocne dla osób ubogich i bezdomnych. 28 kwietnia 2019 r. w jadłodajni przy ul. Warszawskiej 47 w Białymstoku spotkały się osoby potrzebujące, które nie miały możliwości spędzić tego świątecznego dnia w gronie najbliższych. Spotkanie rozpoczęliśmy paschalnym przywitaniem Chrystos Woskresie, następnie błogosławieństwa potraw dokonał ks. Adam Krysztopowicz – kapelan Służby Więziennej w Białymstoku, wikariusz parafii prawosławnej pw. Św. Proroka Eliasza w Białymstoku. Na stole królowało święcone jajko, ale nie zabrakło również takich potraw jak: żurek, wędliny, sałatki, paszteciki oraz ciasta. Na śniadaniu obecny był również Dyrektor ELEOS Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia Diecezji Białostocko-Gdańskiej – p. Marek Masalski, który złożył wszystkim zebranym życzenia radosnych i spokojnych Świąt.
Miłym akcentem był wielkanocny kosz podarowany przez prezydenta Miasta Białystok – Tadeusza Truskolaskiego, który został poświęcony w Wielką Sobotę przez abpa Jakuba – ordynariusza diecezji białostocko-gdańskiej.

Zadanie jest realizowane w ramach zadania publicznego "Pomoc rzeczowa i żywnościowa mająca na celu umożliwienie osobom i rodzinom przezwyciężenie trudnych sytuacji życiowych" finansowanego ze środków budżetu miasta Białegostoku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *