Projekt „Stawiamy na relacje”

Działania na rzecz osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością przebywających na terenie miastaBiałegostoku
10 maja 2024
ELEOS Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia realizuje projekt "Stawiamy na relacje"- działania zwiększające dostęp do programów terapeutycznych i specjalistycznej pomocy psychologicznej podopiecznym Specjalistycznych Placówek Wsparcia Dziennego ELEOS w ramach Programu PAJACYK – pomoc psychospołeczna.
Odbiorcami Programu są dzieci w wieku 3 - 16 lat, które na co dzień korzystają z oferty placówek ELEOS działających na terenie miast Białystok i Supraśl, ich rodzice oraz kadra.

W okresie od 01.09.2023r. do 31.12.2024r. zaplanowane zostały działania zwiększające dostęp do specjalistycznej pomocy psychologicznej oraz długofalowych programów terapeutycznych, mające na celu wsparcie rozwoju kompetencji społecznych, zainteresowań oraz umiejętności budowania zdrowych relacji rówieśniczych, rodzicielskich oraz wzmacnianie poczucia własnej wartości. Ważnymi punktami projektu będą także dwa eventy integracyjno-profilaktyczne, integracja uczestników, a także szkolenia podnoszące kwalifikacje wychowawców placówek, aby kompleksowo świadczyć pomoc dzieciom i dorosłym w kryzysie.

Realizacja projektu jest finansowana ze środków Polskiej Akcji Humanitarnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *