Nasza organizacja dołączyła do programu Pajacyk: pomoc psychospołeczna!

Pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy
17 maja 2022
Wizyta Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser–Duda
14 czerwca 2022
Program „Pajacyk” do tej pory był nam znany z akcji dożywiania dzieci. Od początku marca 2021r. PAH rozszerzyła działalność o wsparcie psychologiczne dla młodych osób. Od maja działamy razem z Pajacykiem! Naszym wspólnym celem jest zapewnienie dzieciom adekwatnej pomocy w tych trudnych czasach.

Dołączenie do programu daje nam możliwość jeszcze szerszego dotarcia z pomocą do dzieci i młodzieży w naszym regionie! W ramach programu będziemy mogli:

Kto zostanie objęty naszą pomocą? My, jak i pozostałe organizacje działające w ramach Pajacyk: pomoc psychospołeczna, przeprowadziliśmy rozpoznanie potrzeb w naszych regionach. Wśród podopiecznych objętych programem znajdą się wychowankowie z naszych placówek i ich rodziny poprzez uczestnictwo w skierowanych do nich działaniach m.in. Program Wzmacniania Rodziny, Trening Pewności Siebie, Letniej Szkole Profilaktyki, Dogoterapii czy Arteterapii.

W sumie pomoc psychospołeczna obejmie blisko 370 dzieci i ponad 200 dorosłych - rodziców, opiekunów, pedagogów. Nasze wspólne działania z Polską Akcją Humanitarną na rzecz rozwoju dzieci można wspierać poprzez strony:
Polskiej Akcji Humanitarnej: https://www.pah.org.pl/wplac/
Pajacyk: https://www.pajacyk.pl/wesprzyj/
Pajacyk - Polska Akcja Humanitarna
Polska Akcja Humanitarna (PAH)
ELEOS Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *