Ośmiu Wspaniałych 2021
22 czerwca 2021
Zaproszenie na spotkanie dla osób uzależnionych od alkoholu
9 września 2021
Pierwsze dni lipca podopieczni placówek ELEOS spędzili na obozie terapeutyczno-wypoczynkowym w Piszu. Pełne przygód dni upłynęły pod hasłem: „W Polsce pięknych krain wiele, więc do Pisza przyjaciele”, zgodnie z tą dewizą młodzi ludzie poznali, nie tylko sam Pisz, ale także inne mazurskie „krainy”. Jak zawsze ELEOS zadbał, aby wyjazd miał charakter wypoczynkowy, edukacyjny i terapeutyczny, a również był odskocznią od trudności dnia codziennego dzieci.

Niemal dziewięćdziesięciu osobowa grupa już pierwszego dnia zwiedziła Muzeum Mleka w Grajewie, aby podczas następnych odwiedzić Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie, Twierdzę Boyen w Giżycku, schrony – Piska Pozycja Ryglowa w Piszu i Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Dzieci miały także okazję spędzić aktywnie czas w parku wodnym Tropikana w Mikołajkach, czy w Termach Warmińskich, a także poczuć się jak prawdziwi marynarze podczas rejsu statkiem po Jeziorze Nidzkim. W niewielkiej malowniczo położonej miejscowości Ogródek dzieci obejrzały spektakl Teatru Żelaznego pt. „Złota rybka” w reżyserii Jacka Popławskiego, a także poznały historię Michała Kajki - mazurskiego poety ludowego, artysty, działacza mazurskiego i bojownika na rzecz polskości Mazur – zwiedzając muzeum poświęcone poecie i biorąc udział w questingu, za który każdy otrzymał nagrodę. Podczas wizyty w Mrągowie wszyscy wzięli udział w nabożeństwie w cerkwi p.w. Przemienienia Pańskiego. Podczas pobytu w „krainie jezior” nie mogło zabraknąć kąpieli w jeziorze, którą zapewniła Piska plaża miejska.

Wychowawcy zadbali o to, aby w ciekawy i atrakcyjny młodzieży sposób przedstawić młodzieży postaci wyśmienitych pisarzy i poetów takich jak: Tadeusz Różewicz, Krzysztof Kamil Baczyński czy Stanisław Lem – tu wszyscy świetnie się bawili podczas gry integracyjnej bazującej na „Bajce o Ćwierćlandzie”. Podczas zajęć poruszono także temat ojczyzny – co znaczy być patriotą i uważności na cierpienie innego człowieka, czyli pracy jaką wykonują wolontariusze. Wiele emocji wśród podopiecznych wzbudził turniej piłki nożnej o puchar Warmii i Mazur” oraz wieczór teleturniejowy, w którym każdy mógł wykazać się wiedzą i talentem. Ten wyjątkowy czas nie mógłby się odbyć gdyby nie przychylność i wsparcie osób z Banku Spółdzielczego w Białymstoku, Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Bielsku Podlaskim, Przedsiębiorstwa Zaopatrzenia Szkół CEZAS sp. z o.o, sklepów Arhelan, Pana Jana Gawryluka z Siemiatycz, Pani Julity Moryl z Moryls Nieruchomości i przede wszystkim dotacji Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Jesteśmy Państwu wdzięczni za okazaną pomoc w organizacji tak ważnego, dla naszych podopiecznych, wydarzenia!

Dziękujemy serdecznie za okazaną życzliwość, pomoc i gościnność Pani Małgorzacie Nacisk - kierownikowi Internatu ZSZ z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu! Było nam niezmiernie miło wypoczywać u Państwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *