Pajacyk – pomoc psychospołeczna w ELEOS

Żółty talerz
18 maja 2021
Akafist do Najświętszej Bogurodzicy Ku Czci Jej Cudownej Ikony ,,Kielich Nieupijający”
27 maja 2021
Nasza organizacja ELEOS - Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia dołączyła do pilotażowej odsłony programu Pajacyk:pomoc psychospołeczna!

Wymuszona izolacja i brak kontaktu fizycznego z rówieśnikami sprawiają, że kondycja psychiczna młodych ludzi pogarsza się z miesiąca na miesiąc. Program „Pajacyk” do tej pory był nam znany z akcji dożywiania dzieci. Od początku marca PAH rozszerzyła działalność o wsparcie psychologiczne dla młodych osób. Od maja działamy razem z Pajacykiem! Naszym wspólnym celem jest zapewnienie dzieciom adekwatnej pomocy w tych trudnych czasach.
Dołączenie do programu daje nam możliwość jeszcze szerszego dotarcia z pomocą do dzieci i młodzieży w naszym regionie! W ramach programu będziemy mogli sfinansować indywidualne i grupowe konsultacje psychologiczne, prowadzić warsztaty dla dzieci i rodziców. My, jak i pozostałe organizacje działające w ramach Pajacyk: pomoc psychospołeczna, przeprowadziliśmy rozpoznanie potrzeb w naszych regionach. Wśród podopiecznych objętych programem znajdą się dzieci pozostające pod stała opieką naszych placówek oraz ich rodzice.
W sumie pomoc psychospołeczna obejmie blisko 370 dzieci i ponad 200 dorosłych - rodziców, opiekunów, pedagogów. Nasze wspólne działania z Polską Akcją Humanitarną na rzecz rozwoju dzieci można wspierać poprzez strony:

Polskiej Akcji Humanitarnej: https://www.pah.org.pl/wplac/

Pajacyk: https://www.pajacyk.pl/wesprzyj/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *