ELEOS Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia działa z #PajacykBezPrzerwy dla dzieci

Akcja „Koszyczek Wielkanocny 2020”
6 kwietnia 2020
Śniadanie Wielkanocne ELEOS 2020
21 kwietnia 2020
Zamknięcie szkół na skutek pandemii COVID19 – to dla wielu dzieci koniec regularnych posiłków, a nawet odebranie jedynej szansy na spożycie ciepłego posiłku w ciągu dnia.
Nasza organizacja, Pajacyk i Pajacykowa Sieć Pomocowa działają ze zdwojoną siłą! Nie robimy sobie przerwy od obowiązków i wzywamy Was do działania dla tych, którzy pomocy potrzebują teraz najbardziej.
Zamknięcie szkół i innych placówek opiekuńczo wychowawczych, w których działamy, uniemożliwiło finansowanie i wydawanie posiłków dzieciom objętych dożywianiem i wymogło na nas zmianę dotychczasowych działań. To dla nas duże wyzwanie, ale wiemy, że z Waszą pomocą wszystko jest możliwe! Możecie nas weprzeć, przekazując darowiznę na naszą Pajacykową zbiórkę i pomóc nam dotrzeć do najbardziej potrzebujących dzieci: https://pomagamy.pl/pajacyk/16-2251.
Posiłek pełen witamin to odporność i zdrowie, które teraz jest szczególnie ważne. Postanowiliśmy dostarczyć dzieciom i ich rodzinom paczki żywnościowe.
Co się w nich znajduje? Paczka składa się z artykułów spożywczych, m.in. mąki, pieczywa, ryżu, kaszy i makaronu, produktów mlecznych, kakao, warzyw i owoców, wędlin, konserw, żurku, herbaty, ale także artykuły higieniczne: mydło i papier toaletowy. Wielkanocny zajączek nie zapomniał również o smakołykach dla dzieci!
Kto zostanie objęty naszą pomocą? My oraz pozostałe organizacje działające w ramach Pajacykowej Sieci Pomocowej przeprowadziliśmy rozpoznanie potrzeb w naszych regionach, wśród podopiecznych objętych programem Pajacyk oraz dzieci korzystających ze wsparcia z innych źródeł, które w obecnej sytuacji zostały bez pomocy. Przewidujemy, że potrzeby każdego dnia będą coraz większe.
Jak dostarczamy paczki? Pod drzwi domów, gdzie mieszkają potrzebujące dzieci i ich rodziny, oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Do akcji aktywnie włączyli się wychowawcy SPWD, pedagodzy, nauczyciele, dyrektorzy ze szkół w Białymstoku i terenu województwa podlaskiego. Jeszcze przed świętami 153 paczki trafią do naszych podopiecznych.
Dbajmy o siebie, naszych bliskich i otaczających nas ludzi, troszczmy się o siebie wzajemnie!

Pamiętajcie – póki dzieci nas potrzebują, na pomoc nie dajemy sobie przerwy – wpłać, udostępnij i działaj z Pajacykiem!Zachęcamy do obejrzenia materiału emitowanego przez TVP3 Białystok: https://bialystok.tvp.pl/47516921/pajacyk-wzywa-na-pomoc-dzieciom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *