Pomoc poszkodowanym w pożarach w Grecji

Spotkanie dla osób uzależnionych od alkoholu i ich rodzin
23 lipca 2018
Obóz wypoczynkowy
10 września 2018
Druga połowa lipca 2018 roku dla Greków mieszkających w Attyce, południowym rejonie Grecji, kojarzyć się będzie jedynie z jedną wielką tragedią, którą przez najbliższe miesiące a nawet lata będzie żyła cała Grecja. W wyniku pożaru lasów, miast, domów mieszkalnych, obiektów sakralnych ucierpiało wielu ludzi, którym codzienne życie przerwała ta tragedia. W wyniku kataklizmu zginęło ponad 80 osób, wielu straciło domy, dobytki i środki do życia.

Pomoc tym ludziom udziela wiele organizacji, fundacji i osób prywatnych z całego świata. Również Eleos Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia włączył się w akcję pomocy poszkodowanym, u których tak często gościli również turyści i pielgrzymi z Polski.

Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Jakuba, Arcybiskupa Białostockiego i Gdańskiego, Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia ELEOS Diecezji Białostocko-Gdańskiej we współpracy z Fundacją Świętej Mariny, która działa przy prawosławnej parafii św. Mariny w Ilioupoli (Ateny) organizuje zbiórkę pieniężną na pomoc poszkodowanym w tragedii pożarów w tym rejonie.

Fundacja św. Mariny od 21 lat działa i pomaga nie tylko grekom, ale również polakom. Fundacja ta finansowała pobyt studentów z Polski na Uniwersytecie Narodowym w Atenach. Pomaga Polakom którzy mieszają na stałe w Atenach a wielu z nich odnalazło w tej parafii swoją drogę do prawosławia w Grecji.

Ofiary można przekazywać na konto Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia ELEOS Diecezji Białostocko-Gdańskiej:

45 1240 5211 1111 0000 4926 1525
z dopiskiem: POMOC GRECJA.


Wszystkie ofiary zostaną przekazane bezpośrednio osobom potrzebującym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *