Śniadanie wielkanocne w ELEOS

Spotkanie dla osób uzależnionych od alkoholu i ich rodzin
23 lipca 2018
ELEOS Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia przygotował śniadanie wielkanocne dla osób ubogich i bezdomnych. 16 kwietnia 2017 roku w jadłodajni przy ul. Warszawskiej 47 w Białymstoku spotkały się osoby potrzebujące, które nie miały możliwości spędzić tego świątecznego dnia w gronie najbliższych.
Spotkanie rozpoczęliśmy paschalnym przywitaniem Chrystos Woskresie, następnie błogosławieństwa potraw dokonał ks. Adam Krysztopowicz – kapelan Służby Więziennej w Białymstoku, wikariusz parafii prawosławnej pw. Św. Proroka Eliasza w Białymstoku.
Na stole królowało święcone jajko, ale nie zbrakło również takich potraw jak: żurek, wędliny, sałatki, paszteciki oraz ciasta. Miłym akcentem był wielkanocny kosz podarowany przez prezydenta Miasta Białystok – Tadeusza Truskolaskiego, który został poświęcony w Wielką Sobotę przez abp. Jakuba. Swoją obecnością zaszczycił nas Dyrektor ELEOS Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia Diecezji Białostocko-Gdańskiej – p. Marek Masalski. Złożył on wszystkim zebranym życzenia radosnych i spokojnych Świąt.

Śniadanie wielkanocne zostało przygotowane w ramach zadania „Pomoc rzeczowa i żywnościowa mające na celu umożliwienie osobom i rodzinom przezwyciężenia trudnych sytuacji życiowych ” dofinansowanego ze środków z budżetu Miasta Białegostoku”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *