Zimowiska z Eleos

Bielsk przywitał nas prawdziwie zimową pogodą, a to musiało wróżyć dobrą zabawę. Tak też się stało i zaraz po rozlokowaniu w pokojach i poznaniu swoich grup, wszyscy ruszyli na długi spacer, by poznać miejsce w którym spędzą najbliższy tydzień. By w pełni wykorzystać pierwszy dzień wypoczynku podopieczni oddali się zabawie śniegiem i w śniegu. Radosnym okrzykom nie było końca. A co się działo wieczorem? Wszyscy świetnie się bawili na dyskotece integracyjnej pt. „Pidżama party”.

Zimowisko było wypełnione różnorodnymi atrakcjami, tak by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Trening piłki nożnej z Panem Dariuszem Zacharczukiem, „Wielki Turniej w Dwa ognie” i godziny spędzone na basenie, były świetną okazją do rozwijania umiejętności sportowych. Wychowawcy wraz z wolontariuszami zachęcali swoich podopiecznych do rozwijania także umiejętności plastycznych, kreatywności i pracy w grupie. Pirackie podchody, integracyjna „Randka w ciemno”, czy wieczór poświęcony bliższemu poznaniu ośrodka ELEOS wraz z przygotowanymi przez dzieci wystąpieniami, które pokazały ich punkt widzenia, to tylko najciekawsze z przygotowanych zajęć.

Ostatni dzień obozu podsumował cały wyjazd, zapewniając wychowankom placówek kolejną serię niespodzianek. Najpierw wszyscy wybrali się do wsi Orzeszkowo, gdzie znajduje się Chata Baby Jagi. Kolejnym punktem podróży byłą Białowieża, gdzie zaplonowany był kulig i ciepły posiłek w Pensjonacie „Dom pod bocianem”. Pyszny rosół, bigos i kiełbasy z ogniska – na co się zdecydować? A to wszystko przygotowali gospodarze – p. Ania i p. Janek.

Zimowisku w Bielsku Podlaskim naładował wszystkie dzieci energią niezbędną na powrót do szkolnych ławek, a opiekunów na powrót do pracy ze swoimi podopiecznymi.

Wyrazy wdzięczności składamy darczyńcom: Pater Firma, Wawruk Nowoczesna Stolarka, Anin Sokołowscy, PSS Społem w Białymstoku, Bankowi Spółdzielczemu w Białymstoku, MPEC w Bielsku Podlaskim oraz p. Janowi Gawryluk.

Podziękowania kierujemy też w stronę Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Białymstoku za wsparcie finansowe wyjazdu naszych podopiecznych na zorganizowany przez nas obóz wypoczynkowo-terapeutyczny.

Dziękujemy naszym sponsorom 🙂