Spotkanie karnawałowe dla dzieci i rodziców na diecie bezglutenowej

11 lutego 2017 roku w Specjalistycznej Placówce Wsparcia Dziennego ELEOS przy ul. Pietkiewicza 2c w Białymstoku, odbyło się karnawałowe spotkanie dla rodziców i dzieci na diecie bezglutenowej.

Już od wejścia do świetlicy na uczestników czekali przedstawiciele Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej Oddział Białystok i przesympatyczne Panie Kasia i Agatka, które zabrały dzieci w podróż do świata cyrku. Wykorzystując rekwizyty cyrkowe mogły spróbować swoich sił w trudnej sztuce żonglowania, kręcenia talerzami, diabolo czy też czarowania kolorowymi chusteczkami. Wszystkie te zabawy nie tylko sprzyjały rozwojowi ich koordynacji wzrokowo-ruchowej, refleksu, zdolności utrzymania równowagi czy też właściwej postawy ciała, ale przede wszystkim były wspaniałym czasem na lepsze poznanie się i integrację całej grupy. Był też oczywiście poczęstunek bezglutenowy. Radość dzieci, ze tak suto zastawiony stół jest w całości dla nich bezpieczny jest nie do opisania.

W tym czasie w sali obok rodzice mogli przy pysznej kawie porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami oraz informacjami o produktach i miejscach bezglutenowych.

Spotkanie zorganizowane zostało przez Koordynatora Specjalistycznych Placówek Wsparcia Dziennego ELEOS – p. Martę Chomaniuk, a zabawy poprowadziły p. Agata Korzeniewska i p. Katarzyna Sylwia Golonko.

Serdecznie dziękujemy p. Wandzie Łempickiej oraz p. Elżbiecie Babicz z Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej Oddział Białystok za zaproszenie Ośrodka ELEOS do organizacji tak ważnego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że w ten sposób przyczynimy się do upowszechniania wiedzy na temat diety bezglutenowej i celiakii.

Dziękujemy również firmie Schaar oraz rodzicom, którzy przybyli na spotkanie i zechcieli podzielić się swoimi wypiekami. To dzięki takim spotkaniom poznajemy się bliżej, a im nas więcej tym lepiej. W grupie jest siła. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie spotkamy się ponownie. Zachęcamy do ewentualnej pomocy w organizacji spotkań.