Spotkanie wigilijne dla podopiecznych Eleos

W dzień Wigilii już od rana w jadłodajni ELEOS Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 47 przygotowywaliśmy spotkanie dla naszych podopiecznych, z którymi na co dzień pracujemy. Są to osoby, którym doskwiera samotność. Często brakuje im dachu nad głową, rodzinnego ciepła. Wspólnie ubraliśmy choinkę, nakryliśmy świąteczny stół, gdzie pod obrus włożyliśmy pachnące sianko. Na stole znalazły się potrawy, takie jak  kapusta z grzybami, kompot, ryby, barszcz z uszkami, kutia. Błogosławieństwa potraw dokonał ks. Adam Krysztopowicz – kapelan Służby Więziennej w Białymstoku, wikariusz parafii prawosławnej pw. Św. Proroka Eliasza w Białymstoku. Po wspólnej modlitwie zasiedliśmy do wieczerzy, którą umilał dźwięk kolęd. Swoją obecnością zaszczycił nas Dyrektor ELEOS Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia Diecezji Białostocko-Gdańskiej – p. Marek Masalski. Złożył on wszystkim zebranym życzenia zdrowych

i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Jeden z naszych podopiecznych napisał z tej okazji wiersz i wyrecytował go wszystkim gościom. Ten wzruszający moment zostanie nam w pamięci na długo, również ze względu na relację filmową, którą można obejrzeć na stronie internetowej TVP Białystok.

Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał świąteczną paczkę z żywnością. Znalazły się w niej konserwy, cukier, kawa, herbata, słodycze.

Dziękujemy za przygotowanie potraw pracownikom firmy Schenker oraz restauracji Zacisze, którzy w ramach wolontariatu przygotowali wigilijne potrawy dla podopiecznych Eleos Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia.