Koncert kolęd w Eleos

Okres Postu wiele osób skłania do refleksji nad własnym losem i uwrażliwia na potrzeby innych. Wśród nas są też osoby, które Świąt Bożego Narodzenia nie mogą spędzić w cieple rodzinnego ogniska, poczuciu miłości i bezpieczeństwa. Aby dać namiastkę świątecznej atmosfery w Ośrodku gościliśmy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 mieszczącego się przy ul. Świętojańskiej 1 w Białymstoku.

„Eta nocz swiataja!” – tą kolędą rozpoczął się występ młodzieży na rzecz podopiecznych ELEOS Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia. Odbiorcy z wielkim zainteresowaniem słuchali pięknego śpiewu szkolnego chóru, pod kierunkiem Katarzyny Aleksiejczuk. Kolędy wprowadziły nas w świąteczny nastrój, czas oczekiwania na Narodzenie Jezusa. W czasie występu na twarzach słuchaczy, było widać wzruszenie. Wrażenia ze spotkania na długo pozostaną w naszej pamięci!

W imieniu ELEOS Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia chcielibyśmy serdecznie podziękować p. pedagog – Grażynie Supronik, p. Annie Troc oraz dyrygentce – p. Katarzynie Aleksiejczuk za trud włożony w przygotowanie młodzieży, chęć przybycia i wystąpienia na rzecz osób samotnych.