Świąteczna zbiórka żywności

wolontariat-16-007

 

W dniach 25-26 listopada 2016 r. Federacja Banków Żywności w Warszawie zorganizowała 20. Ogólnopolską Świąteczną Zbiórkę Żywności. Corocznie Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia ELEOS ochoczo włącza się w tą ważną inicjatywę. Nasi, niestrudzeni wolontariusze, z uśmiechem na twarzy, zachęcali kupujących do ofiarowania osobom najbardziej potrzebującym produktów na świąteczny stół. Dzięki dobroci i ofiarności  ludzi  dobrej woli udało się  zebrać ponad 1185 kg żywności. Dary jeszcze przed świętami trafią do osób potrzebujących – podopiecznych Ośrodka.

 

 

wolontariat-16-002

 

 

Szczególne wyrazy uznania pragniemy przekazać katechetom: p. Krystynie Oniszczuk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Białymstoku wraz z liczną, 20-osobową grupą uczniów oraz p. Markowi Tofiluk wraz z uczniami Zespołu Szkół Sportowych Nr 1 w Białymstoku za pracę na rzecz osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

 

 

 

wolontariat-16-001

 

W zbiórce brali również udział młodzi Europejczycy realizujący w naszym Ośrodku projekt wolontariatu międzynarodowego w ramach programu Erasmus+ dotowanego przez Komisję Europejską.

 

 

 

wolontariat-16-010

 

wolontariat-16-016

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.