Wizyta podopiecznych Eleos Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia w OSP Ogrodniczkach.

dscn5572

 

W dniu 24.11.2016r.  podopieczni  Eleos Prawosławnego  Ośrodka Miłosierdzia  odwiedzili  Ochotniczą Straż Pożarną w Ogrodniczkach, aby wziąć udział w zajęciach dotyczących zasad bezpieczeństwa p/po oraz zajęciach kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej. W spotkaniu wzięli udział  Krajowy Kapelan Straży Pożarnej ks. ihumen ppor. rez. Sergiusz oraz Dyrektor Ośrodka Marek Masalski.

 

 

 

dscn5544

 

 

Podczas  wizyty mieliśmy okazję zwiedzenia remizy strażackiej i obejrzenia sprzętu, którym nasi gospodarze posługują się, podczas swojej służby. Największe wrażenie zrobił na nas wóz strażacki, za kierownicą, którego każdy z nas mógł, w tym dniu usiąść.

 

 

 

 

dscn5502

dscn5518

 

Podczas lekcji pokazowej Ojciec Sergiusz uświadomił nam, z jakimi zagrożeniami możemy się spotkać,  podczas używania otwartego ognia, przez osoby bezdomne, szczególnie w okresie zimowym. Nasze spotkanie zakończyło się wspólnym integracyjnym ogniskiem . Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy opowieści o 80-letniej historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Ogrodniczkach, która w tym roku obchodziła  jubileusz.

 

 

Serdecznie dziękujemy Druhnie Prezes OSP w  Ogrodniczkach Jolancie Matejczuk, ks. ihumenowi Sergiuszowi za zaproszenie nas do Ogrodniczek  i ciepłe przyjęcie.

dscn5547

 

Tekst i zdjęcia Krystyna Czaban