Piknik edukacyjny w ELEOS

eliasza-066-300x225Poznali system znaków PEGI, uczestniczyli w zabawach sportowych, próbowali rozwikłać skróty językowe używane przez Internautów. W środowe popołudnie, wychowankowie SPWD ELEOS, świetlicy przy Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku oraz uczniowie z Zespołu Szkół Niepublicznych św. św. Cyryla i Metodego nie mogli narzekać na brak atrakcji. Piknik, w którym uczestniczyli, stanowił doskonałą okazję do nauki poprzez zabawę.

Imprezę zorganizowano w ramach projektu „W Necie dobrze się czuję, bo z ELEOS współpracuję”, współfinansowanego ze środków The Velux Foundations w ramach programu grantowego Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Jego celem było dostarczenie dzieciom i młodzieży informacji na temat bezpieczeństwa w Internecie oraz zaplanowanie im atrakcyjnej formy spędzenia wolnego czasu.

eliasza-029-150x150 eliasza-018-150x150 eliasza-011-150x150 eliasza-003-150x150

Młodzi Internauci mogli sprawdzić swoją wiedzę o sieci, realizując zadania przygotowane przez placówkę ELEOS przy ul. Warszawskiej. Zmagali się z szyfrówką kryjącą tajemnicze internetowe wyrazy, próbowali złamać skróty językowe używane na portalach, a także dopasowywali wyjaśnienia do znaków PEGI, używanych na opakowaniach gier komputerowych. Ćwiczyli również swoją sprawność fizyczną podczas „miniolimpijki” i zabawy w „ratowanie świata”. Mogli oddać się „artystycznemu makijażowi” z rąk wolontariuszek, a także pozować do zdjęć w specjalnie przygotowanym facebookowym okienku.

eliasza-057-150x150 eliasza-067-150x150 eliasza-070-150x150

Po wspaniałej drużynowej walce przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcie, słodki poczęstunek i wymianę wrażeń z imprezy.

Składamy serdeczne podziękowania ks. Piotrowi Makalowi, ks. Markowi Wawreniukowi oraz Dyrekcji ZSN św. św. Cyryla i Metodego za pomoc w organizacji przedsięwzięcia. Słowa uznania nalezą się również uczniom, którzy zaangażowali się w działania na rzecz wychowanków świetlic.

Fundacja DDS nie ponosi odpowiedzialności za treść niniejszej publikacji.