Internetowa Gra Miejska

ppDzieci kochają przygody, tajemnice, wyzwania i konkursy, czyli dokładnie to, co jest nieodłącznym elementem gry miejskiej. 20 maja, w słoneczne popołudnie, wychowankowie SPWD ELEOS mogli skorzystać z tej atrakcyjnej formy spędzania czasu. Plaża na Dojlidach okazała się fantastycznym miejscem do podsumowania wiedzy o Internecie zdobytej przez dzieci i młodzież podczas projektu „Mali Giganci Internetu to My – z nami wiedzę zdobędziesz i Ty!”.  Projekt realizowany był w naszych placówkach od października 2015r. i dofinansowany został ze środków The Velux Foundations w ramach programu „Bezpieczne dzieciństwo” Fundacji Dzieci Niczyje.

Uczestnicy zabawy, z chwilą wejścia na plażę niemal od razu przeistoczyli się w poszukiwaczy ukrytych zadań. Każda z grup świetlicowych wędrując zgodnie z podanymi instrukcjami rozwiązywała kolejne łamigłówki. A było ich sporo: „nieustraszone zagadki”, rozsypanki wyrazowe, gry słowne czy quizy – wszystko opierało się na znajomości zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.

331 332 333 33

Oprócz funkcji edukacyjnej, celem gry była także dobra zabawa. Taka niewątpliwie towarzyszyła uczestnikom imprezy. Mimo zmęczenia po pokonaniu kilometrów, trudu wykonania zadań, wszyscy w doskonałych humorach dotarli na finał. Z puzzli otrzymanych z rąk wolontariuszy, wychowankowie musieli ułożyć tajemnicze hasło. Potem przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia oraz słodki poczęstunek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli włączyć się w przygotowanie zabawy: niezastąpionym wolontariuszom oraz wychowawcom.

44 4444 444 4

FDN nie ponosi odpowiedzialności za treść niniejszej publikacji.

Działanie odbyło się w ramach projektu „Mali Giganci Internetu to my – z nami wiedzę zdobędziesz i Ty!” – program profilaktyczny na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, realizowanego dzięki współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje oraz wsparciu finansowemu The VELUX Foundations.

fs fsa