Piknik edukacyjny ELEOS w Sochoniach

26Wraz z pojawieniem się pierwszych wiosennych promieni słońca, wychowankowie SPWD ELEOS wyruszyli się na wspólną wycieczkę do miejscowości Sochonie. Tam, czekał na nich piknik edukacyjny zorganizowany w ramach projektu „Mali Giganci Internetu to My – z nami wiedzę zdobędziesz i Ty” – program profilaktyczny na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Kapryśna kwietniowa pogoda nie pokrzyżowała szyków ani nie ostudziła nikomu zapału do zabawy. Na Bajecznym Zakątku w Sochoniach zgromadzili się nie tylko podopieczni ELEOS, ale również mieszkańcy by bawić i uczyć się na świeżym powietrzu. Celem imprezy było bowiem dostarczenie dzieciom, młodzieży i rodzicom wiadomości na temat bezpieczeństwa w Internecie oraz zaplanowanie im atrakcyjnej formy spędzenia wolnego czasu.

Pierwszym punktem imprezy było przedstawienie teatralne przygotowane przez wolontariuszy ERASMUS +, którzy na co dzień wspierają pracę w naszych placówkach. Aktorzy wcielając się w cyrkowe postacie, próbowali pozbyć się złego magika, który za wszelką cenę chciał zniszczyć ich spektakl. Po wygranej walce, w podziękowaniu na fantastyczne „show”, wolontariusze otrzymali gromkie brawa.

Młodzi Internauci mogli sprawdzić swoją wiedzę o sieci, realizując zadania przygotowane przez placówkę ELEOS przy ul. Warszawskiej. Zmagali się z krzyżówką, sieciakowymi memorami, rozsypanką wyrazową czy hasłami o prywatności w Internecie. Ćwiczyli również swoją sprawność fizyczną podczas skoków przez linę czy zabaw z chustą animacyjną. Mogli również oddać się „artystycznemu makijażowi” z rąk naszych wolontariuszy lokalnych, którzy poświęcili swój czas by urozmaicić dzieciom zabawę. Gdy uczestnicy zebrali odpowiednią ilość naklejek za wykonane zadania, mogli przystąpić do „mega” gry planszowej z pytaniami podsumowującymi poprzednie stacje.

26a 26b

Po wspaniałej drużynowej walce przyszedł czas na kolejne przedstawienie teatralne. Tym razem placówka ELEOS przy ul. Dojnowskiej przygotowała teatrzyk kukiełkowy „Takie rzeczy dzieją się w sieci…”. Z kolei dzieci ze świetlicy z Supraśla zaprezentowały swoją bajkę ilustrowaną o Internecie.

Zwieńczeniem wspólnej zabawy było ognisko z kiełbaskami, podczas którego uczestnicy pikniku mogli wymienić się wrażeniami dnia.

Składamy serdeczne podziękowania „Stowarzyszeniu Bajeczne Sochonie” za okazaną życzliwość i współpracę. Słowa uznania należą się również naszym niezastąpionym wolontariuszom lokalnym oraz zagranicznym, którzy po raz kolejny zaangażowali się w działania na rzecz wychowanków świetlic.

FDN nie ponosi odpowiedzialności za treść niniejszej publikacji.

25 25a 25b 25c

Działanie odbyło się w ramach projektu „Mali Giganci Internetu to my – z nami wiedzę zdobędziesz i Ty!” – program profilaktyczny na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, realizowanego dzięki współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje oraz wsparciu finansowemu The VELUX Foundations.

fs fsa