Podsumowanie konkursu „Lepszy Internet zależy od Ciebie”

SONY DSC

Wychowankowie placówek ELEOS, 24 marca zapamiętają jako radosny i szczególny dzień. Dlaczego? To właśnie wtedy odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą pocztówkę promującą bezpieczny Internet.

Konkurs zorganizowany był w ramach zadania „Mali Giganci Internetu to My – z nami wiedzę zdobędziesz i Ty” – projekt profilaktyczny na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Pomimo tego, że technika prac nie należała do najłatwiejszych to do komisji wpłynęły aż 74 prace. Nie zabrakło wśród nich pocztówek wyklejanych, wydzieranych, malowanych i ozdabianych rozmaitymi drobiazgami. Do tego, każda pocztówka zawierała autorskie hasło, sentencję a nawet wierszyki zachęcające do bezpiecznych zachowań w sieci. Nic więc dziwnego, że przy wyborze najlepszych prac, jury miało twardy orzech do zgryzienia. Dzieci dały z siebie wszystko i zaprezentowały swoje umiejętności najlepiej jak potrafiły. Wszystkie pocztówki wykonane przez dzieci zostaną rozesłane do zaprzyjaźnionych organizacji.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

gggg

 

 

 

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Centrum Kultury Prawosławnej. Podczas prezentacji stworzonych przez wychowanków dzieł nie zabrakło głośnych braw, śmiechu i okrzyków zadowolenia. Emocje sięgnęły zenitu, gdy okazało się, że każdy otrzymał wyróżnienie za udział w konkursie – mięciutką poduchę. Słodki poczęstunek umilił dzieciom czas spędzany razem. Podopieczni SPWD ELEOS jeszcze przez wiele dni emocjonowali się swoimi nagrodami. Wychowawcy zaś byli niezmiernie zadowoleni z rezultatów pracy swoich podopiecznych, ich kreatywności i wyobraźni. Okazało się, że mamy w placówkach bardzo wielu zdolnych, młodych artystów. Cieszymy się, że poprzez udział w konkursie mogliśmy zachęcić Was, drogie dzieci do rozwijania zdolności manualnych. Trzymamy mocno kciuki za przyszłe osiągnięcia!

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Składamy serdeczne podziękowania p. Magdalenie Żdanuk za udostępnienie Sali w CKP. Słowa uznania należą się również naszym niezastąpionym wolontariuszom, którzy po raz kolejny pomogli w organizacji całego przedsięwzięcia.

SONY DSC fff

FDN nie ponosi odpowiedzialności za treść niniejszej publikacji.

Działanie odbyło się w ramach projektu „Mali Giganci Internetu to my – z nami wiedzę zdobędziesz i Ty!” – program profilaktyczny na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, realizowanego dzięki współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje oraz wsparciu finansowemu The VELUX Foundations.

fsfsa