Bal Avatarów 2 – zabawa karnawałowa w ELEOS

223Zima na dobre zadomowiła się w naszym mieście. Już niedługo w ruch pójdą sanki, łyżwy i zabawa w śnieżnym puchu. Jednak zanim dzieci oddadzą się zimowym szaleństwom, wychowawcy oraz wolontariusze SPWD ELEOS postanowili małych podopiecznych „naładować” pozytywną energią w inny sposób.

„Bal Avatarów 2” to zabawa zorganizowana w ramach projektu pt: „Mali Giganci Internetu to MY – z nami wiedzę zdobędziesz i Ty! – program profilaktyczny na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży”, realizowanego we współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje. W poprzedniej edycji konkursowej, bal został doskonale przyjęty przez wychowanków, dlatego i w tym roku, nie mogliśmy zapomnieć o tej imprezie. Jej głównym celem jest edukacja i promowanie treści związanych z bezpiecznym korzystaniem z Internetu poprzez wspólną zabawę.

rr rr1 rr3 rr2

By wprowadzić uczestników w karnawałowy klimat imprezy, wychowawcy zaprosili wszystkich do tanecznych wygibasów i zabaw ruchowych. Jednak to był dopiero przedsmak niespodzianek tego wieczoru. Po rozgrzewce przyszedł czas na potyczki intelektualne. Każda grupa zaprezentowała własne zadanie konkursowe związane z bezpieczeństwem w sieci. Pojawiły się rozsypanki wyrazowe, quizy, labirynty, a nawet sieciakowa wycieczka rowerowa. W nagrodę, wszystkie świetlice otrzymały kalendarze wykonane przez jedną z naszych placówek. W ich wnętrzu można znaleźć zdjęcia podopiecznych ELEOS, którzy dumnie trzymają hasła związane z bezpiecznym Internetem. Nie mogło również zabraknąć wychowawców oraz wolontariuszy dumnie prezentujących napis: „Chronimy dzieci w sieci”.

tt2 tt1 tt3 tt4

Kolejnym punktem wieczoru był pokaz mody karnawałowej. Podopieczni zaprezentowali swoje stroje karnawałowe i maski – ich avatary, stanowiące wizytówkę w wirtualnym świecie. Po pełnym wrażeń widowisku, przyszła pora na chwilę wytchnienia podczas słodkiego poczęstunku.

FDN nie ponosi odpowiedzialności za treść niniejszej publikacji.

Działanie odbyło się w ramach projektu „Mali Giganci Internetu to my – z nami wiedzę zdobędziesz i Ty!” – program profilaktyczny na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, realizowanego dzięki współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje oraz wsparciu finansowemu The VELUX Foundations.

fs fsa