Zakończenie projektu w ELEOS

19Wraz z końcem 2015 roku zakończyliśmy kolejną edycję projektu skierowanego do dorosłych podopiecznych Eleos Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia na co dzień korzystających ze świetlicy dla osób bezdomnych przy ul. Warszawskiej 47 w Białymstoku.

W ramach świetlicy prowadzone były zajęcia grupy wsparcia z elementami socjoterapii i Treningu Zastępowania Agresji. Oprócz zajęć terapeutycznych, edukacyjnych, rozwijających ciekawość świata i ukierunkowanych na rozwój własny, nasi podopieczni mieli okazję spotykać się z ciekawymi ludźmi, odkrywać i rozwijać swoje talenty plastyczne i manualne, jak również poznawać konstruktywne formy spędzania czasu wolnego. Socjoterapeuci i trenerzy TZA służyli im radą i pomocą w przezwyciężaniu trudności życiowych, pomagali w poszukiwaniu pracy, kierowali zainteresowane osoby do specjalistów z zakresu terapii uzależnień, prawa i medycyny.

W minionym roku chętne osoby po raz pierwszy mogły też uczestniczyć w zorganizowanych wyjściach i wyjazdach integracyjnych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wraz z najbardziej aktywnymi uczestnikami zajęć wybraliśmy się m.in. na kręgle, do Muzeum Wojska, Ośrodka Edukacji Ekologicznej Muzeum Podlaskiego – Sokolarnia jak również do siedziby Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej w Supraślu, gdzie wzięliśmy udział w zajęciach edukacyjnych i integracyjnym ognisku. Serdecznie dziękujemy pracownikom instytucji, które tak ciepło i bezinteresownie przyjęły naszą grupę.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z naszych wspólnych aktywności.

Autor tekstu: Katarzyna Zasim

p3 p1 p4 p2