Świąteczno – mikołajkowe spotkania w placówkach ELEOS

wsaPierwsze dni kalendarzowej zimy już za nami, a w placówkach ELEOS jest coraz cieplej, a nawet gorąco. Grudzień to niezwykle gorący okres pod względem ilości spotkań mikołajkowo-świątecznych, które wpisały się już w naszą tradycję. Jest to czas szczególnie oczekiwany zarówno przez młodszych jak i starszych podopiecznych. Wychowawcy starają się stworzyć im niezapomniany klimat, organizując kolacje wigilijne w gronie najbliższych im osób. Ich celem jest kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, a także integracja rodzin oraz wspólna zabawa.

W świetlicach świąteczny nastrój panował już od chwili, kiedy dzieci z chęcią wykonywały pierwsze kolorowe ozdoby, łańcuchy oraz kartki bożonarodzeniowe. Powstały rysunki, i obrazki przedstawiające zielone choinki, rodziny przy wigilijnym stole i oczywiście Mikołaje z prezentami. Po udekorowaniu sal, przyszła pora na nakrycie stołów oraz ustawianie potraw wigilijnych. Pięknie ubrane choinki rozświetlały całe pomieszczenia, a w powietrzu unosił się zapach barszczu z uszkami, pierogów czy ryb. Po modlitwie, której przewodniczyli ks. Adam Krysztopowicz oraz ks. diakon Piotr Makal, złożyliśmy życzenia i wszyscy zgromadzeni goście zasiedli do stołów. Posiłek wigilijny umilały śpiewane kolędy oraz ozdabianie świątecznych pierniczków. Dzieci wraz z rodzicami zostali zaproszeni do mikołajkowych zabaw i konkursów. Nasi milusińscy zmagali się z quizem o św. Mikołaju, zimowymi puzzlami i zagadkami, musieli się wykazać odrobiną sprytu i refleksu podczas rzucania papierowymi śnieżkami i przypinania nosa Rudolfowi. Jednak bez wątpienia największą atrakcją i gościem specjalnym wieczoru był Święty Mikołaj, który obdarował wszystkie dzieci upominkami.

hh hh1 hh2 hh3

 

Te uroczyste dni przebiegały w bardzo ciepłej i świątecznej atmosferze. Były to chwile pełne radości, które z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci. Mamy nadzieję, że wszyscy choć odrobinę poczuli magię Świąt! Serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom: ks. Adamowi Krysztopowiczowi, ks. diakonowi Piotrowi Makalowi oraz wolontariuszom, za to że zechcieli dzielić z nami te ważne momenty w życiu świetlicy.

yy2 yy4 yy3 yy1